piątek, 28 sierpnia 2015

Jak tanio podróżować - niezbędne aplikacje


Znam wiele osób, które łapczywie "na raz" planują swoje wakacje a później narzekają, że podróżowanie jest drogie - a przecież wystarczy uprzednio zaplanować wyjazd oraz wiedzieć co i gdzie szukać. Z pomocą przychodzą nam aplikacje na smartfony, dzięki którym łatwiej ogarnąć niektóre sprawy, jak wyszukanie hoteli, restauracji czy atrakcyjnego transportu. 

NOCLEG 

Najważniejsza zasada podczas rezerwacji noclegów - rezerwuj je przed czasem! W ten sposób możesz zapłacić nawet 100zł mniej za noc. Przeważnie tanie a dobre noclegi są zarezerwowane z dużym wyprzedzeniem do przodu - dlatego warto na takie polować. 

  • Booking.com 


Znajdziemy tutaj ogromną bazę noclegów, których ceny zaczynają się od kilkunastu złotych za noc - od hosteli po pięciogwiazdkowce. Możemy sprawdzić opinie na temat danego noclegu dzięki ogromnej bazie aktywnych użytkowników a następnie w ciągu kilku minut zarezerwować interesujący nas nocleg. Korzystanie z Booking.com jest całkowicie bezpłatne i bezpieczne. 

  • Airbnb 

W tym serwisie  znajdziemy nocleg nie w hotelu, a w prywatnej kwaterze. Możemy wynająć całe mieszkanie, pokój lub samo łóżko. Jednak najbardziej opłaca się wynająć mieszkanie na dłużej, dzięki czemu możemy zaoszczędzić na jedzeniu gotując w domu oraz poczuć trochę ,,domowej" atmosfery prawdziwego mieszkania. Airbnb to również idealny serwis, jeśli chcesz gdzieś pomieszkać przez kilka miesięcy ale nie chcesz podpisywać żadnej umowy. Od strony cenowej, oferty znajdujące się na airbnb są tańsze niż hotele, ponadto rejestrując się z tego linku zyskacie zniżkę 74zł na pierwszą rezerwację w tym serwisie.


  • Couchsurfing 


To najsłynniejszy portal na którym każdy użytkownik może znaleźć darmowe zakwaterowanie w każdym zakątku świata, często na tytułowej kanapie. Każdy profil - zarówno hostów (gospodarzy), jak i couchsurferów - może zostać oceniony i skomentowany przez innych, co znacznie ułatwia wybór. Dużym plusem jest fakt, że możemy zaprzyjaźnić się z właścicielem, iść na lokalną imprezę i poznać miasto od środka - czego chcieć więcej?


  • Kayak 


To aplikacja, która wyszuka dla nas bardzo sprawnie i szybko m.in. hotele nawet na dziś oraz mamy możliwość porównania cen i wybrania najkorzystniejszej oferty dla nas.

TRANSPORT 


  • Kayak 


Kayak to nie tylko świetna aplikacja jeśli chodzi o nocleg, ale również jeśli chodzi o transport. Wyszuka dla nas loty różnych linii lotniczych lub wypożyczalnie samochodów. Możemy również ustawić alerty cenowe, gdyby cena interesującego nas lotu się zmieniła. 


  • Skyscanner 


To wyszukiwarka najtańszych połączeń lotniczych. Skanuje wszystkie linie i biura turystyczne aby znaleźć najlepszą dla nas ofertę. Serwis sprawdza się lepiej w przypadku dalekich podróży niżeli połączeń europejskich. Jeżeli polujecie na jakieś tańsze bilety to możecie ustawić sobie na nie alert i na Waszego emaila będą przychodzić nowe oferty.


  • Jakdojadę.pl


Wyszukiwarka połączeń komunikacji miejskiej w polskich miastach. Dzięki sygnałowi GPS odczyta, w którym miejscu się znajdujemy. Dzięki tej aplikacji możemy sprawdzić rozkład jazdy autobusów lub tramwai z punktu A do punktu B, informacje o przesiadkach itd. Bardzo przydatna w obcym mieście. 


  • E-podróżnik 


Dzięki tej aplikacji sprawdzimy rozkłady jazdy PKP, PKS, MPK i busów oraz ceny biletów. Szybko sprawdzimy połączenia międzymiastowe, łącznie z przesiadkami, długością i czasem trwania podróży. 

  • Bilkom 


Zdecydowanie najlepsza wyszukiwarka połączeń kolejowych PKP. Dzięki niej szybko sprawdzimy rozkład pociągów wraz z informacjami o opóźnieniach. Mamy również możliwość zakupów biletów, ale niestety na razie płatnościami objęte są wyłącznie połączenia InterCity IIC oraz Ex. 1 komentarz: